c_400_280_16777215_00_images_2016-12-04-onr-oswiadczenie.png

Kilka dni temu, poinformowaliśmy o incydencie jaki miał miejsce w szkole w Piątkowisku, gdzie nauczycielka języka angielskiego na popularnym portalu społecznościowym obraziła działaczy ONR-u.

Incydent ten został opisany na naszej stronie internetowej - http://onrlodz.com.pl/oddzial/10-pabianice/677-kolejna-interwencja-onr-pabianice-w-szkole-w-piatkowisku 

Bardzo szybko doszło do reakcji środowiska narodowego ONR, który zainterweniował w tej sprawie i domagał się od dyrekcji szkoły i kuratorium oświaty wyciągnięcia nagany wobec nauczycielki. Po rozmowach z przełożonymi nauczycielka szkoły w Piątkowisku przeprosiła ONR, za słowa które użyła bezpodstawnie. Miejmy nadzieje że sytuacje podobne już więcej się nie wydarzą, a każda osoba będzie świadoma odpowiedzialności za użyte wobec kogoś słowa. Przeprosiny -  „Przeczytałam Państwa stanowisko z wielką uwagą i jest mi niezmiernie przykro, że obraziłam ludzi z mojego miasta. Ja faktycznie jestem przeciwko każdej agresji, nietolerancji, ksenofobii, a tyle jej wokół nas. Po przeczytaniu artykułów z gazet, Facebooka uległam emocjom opartym na opinii redaktora [tworzącego uzasadnienie petycji na Avaaz – przyp. red.] i chciałam wyrazić pogląd, że takie zachowania są naganne, złe, godne potępienia. Ze wstydem przyznaję, że zanim cokolwiek, o kimkolwiek się mówi, trzeba najpierw samemu sprawdzić. Nie zrobiłam tego. Przepraszam więc każdą osobę, która NIE identyfikuje się z takimi zachowaniami, jak też organizację, która jak wynika z przeczytanego tekstu, jest daleka od takich zachowań”.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd