c_400_280_16777215_00_images_Ku-Pamici-Ofiar-nazistowskich-niemiec-Pikieta-Antynazistowska.jpg

Serdecznie zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego na wspólne oddanie hołdu wszystkim Polakom, którzy zginęli z rąk nazistowskich oprawców.


Miejsce, w którym uczcimy pamięć ofiar niemieckiej zbrodni, jest przepełnione tragicznymi wydarzeniami dla społeczeństwa polskiego. Podczas swojego funkcjonowania, więzienie „Radegast” pochłonęło życie od kilku do kilkunastu tysięcy osób. Apogeum mordów nastąpiło w nocy z 17 na 18 stycznia 1945 roku, kiedy wycofujące się wojska nazistowskie dokonały masowego ludobójstwa. Niemieccy żołnierze zamordowali wówczas ponad 1500 osób - w większości byli to Polacy. Teren byłego więzienia jest obecnie nazywany „miejscem największej niemieckiej zbrodni wojennej”.

Wydarzenie będzie odnosiło się do upamiętnienia wszystkich polskich ofiar niemieckich zbrodni z czasów drugiej wojny światowej i będzie sprzeciwem wobec totalitarnych ustrojów politycznych, zbrodniczych ideologii - nazizmu i komunizmu, w których wiara doprowadziła do masowych mordów na obywatelach Polski.

Mamy nadzieję, że Państwa uczestnictwo w tych obchodach, będzie nosiło miano solidaryzmu narodowego. Polacy w takich momentach powinni się zjednoczyć i wspólnie upamiętniać ofiary krwawego reżimu.

Organizatorem wydarzenia jest Obóz Narodowo-Radykalny Brygada Łódzka wraz ze środowiskami narodowymi i patriotycznymi.

Our website is protected by DMC Firewall!