c_400_280_16777215_00_images_2018-05-19.jpg

Dnia 12 maja w Łodzi odbyła się pierwsza edycja  Biegu Dla Bohaterów, który, poza aspektem sportowym, miał na celu upamiętnienie ofiar mordu w Katyniu. Jak zwykle przy takich okazjach i tym razem nie mogło zabraknąć działaczy Brygady Łódzkiej ONR.

Wydarzenie odbyło się przy kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Łodzi, przy którym znajduje się pomnik ofiar Katynia. Konkurencja podzielona była na trzy kategorie wiekowe, dla najmniejszych, troszkę starszych i dorosłych. W tej ostatniej wzięło udział troje działaczy naszej Brygady, którzy w komplecie ukończyli dystans 5 kilometrów. Występ naszych zawodników można uznać za naprawdę udany. Pierwszy spośród nich dobiegł kolega Piotrek, który zajął 16 miejsce, kolega Bartek poradził sobie niewiele gorzej i dobiegł jako  55 uzyskując jednak niewiele gorszy czas. Biorąc pod uwagę, że w tej kategorii brało udział ponad 100 osób wynik taki można uznać za sukces. Na pochwałę zasłużyła również koleżanka Dagmara, dla której ważniejsza od lokaty okazała się postawa fair play i postanowiła wspomóc nowo poznaną koleżankę. 

Dla wszystkich uczestników i organizatorów tego wspaniałego wydarzenia wielkie brawa! Za rok pojawimy się na drugiej edycji Biegu Dla Bohaterów.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!