c_400_280_16777215_00_images_2018-10-24a.jpeg

Łódzki Pluton Straży Marszu Niepodległości przygotowuje się przed 11 listopada. Jak co roku będzie pełnił bardzo ważną rolę w ochronie Marszu Niepodległości. Dlatego 20 października z równych stron kraju przyjechało do Łodzi czterdziestu ochotników.

Wśród nich znaleźli się przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego, Młodzieży Wszechpolskiej oraz innych środowisk patriotycznych. Wszyscy zjawili się w naszym mieście aby wziąć udział w rozpoczynającym się w samo południe szkoleniu Straży Marszu Niepodległości (SMN).

SMN została powołana celu zapewnienia bezpieczeństwa na największej manifestacji patriotycznej na Świata jaką jest Marsz Niepodległości odbywający się corocznie 11 listopada w Warszawie. Do zadań strażników należy m.in. utrzymanie szyku kolumny, zapobieganie prowokacjom policyjnym, ochrona uczestników zgromadzenia przed atakami z zewnątrz i ogólne pilnowanie porządku. Podczas łódzkiego szkolenia kilkunastu nowych ochotników miało okazję zaznajomić się z zasadami i sposobami działania podczas ochrony manifestacji. Ćwiczenia rozpoczęły się od modlitwy Narodowych Sił Zbrojnych, krótkiego wprowadzenia i treningu musztry. Następnie uczestnicy szkolenia zmierzyli się z takimi zagadnieniami, jak utrzymanie szyku linowego, pokonywanie przeszkód terenowych, imitacja walki z tłumem, oraz unieszkodliwianie osób próbujących zakłócić wydarzenie. Podczas manewrów nie mogło zabraknąć także materiałów pirotechnicznych. Całość zakończyła się zajęciami z pomocy medycznej oraz integracją przy grillu. Sobotnie szkolenie jest zaledwie częścią cyklu manewrów SMN w kraju i województwie zapewniających stałą gotowość i kondycję strażników marszu. Wszystko po to aby kolejny Marsz Niepodległości dotarł bezpiecznie do celu.

Jesteśmy gotowi!!!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd