c_400_280_16777215_00_images_photo_1404814_764942060197942_1011995648_o.jpg

Marsz Niepodległości 2013, jak co roku zakończył się sukcesem organizacyjnym. Na MN, przybyło w tym roku około 100 tysięcy patriotów, narodowców i kibiców z Warszawy i całej Polski. W tym roku do stolicy Polski, zjechało się wiele zorganizowanych grup z dużych miast, miasteczek i wiosek.

Na Marszu można było spotkać wszystkie Brygady i placówki ONR, koła MW i liczne grupy kibicowskie. Jednych z największych grup przyjezdnych byli Łodzianie.

Działacze Obozu Narodowo-Radykalnego z Pabianic i grupy Narodowych Pabianic, również licznie reprezentowały nasze miasto na Marszu Niepodległości. Wraz z nami, do Warszawy przybyło około 70 osób z Pabianic, Ksawerowa i pobliskich miejscowości. Pabianiczanie zebrali się w jednym punkcie w centrum Warszawy, z którego wspólnie przeszli całą trasę Marszu Niepodległości, pod wspólnym banerem Narodowych Pabianic.

Pabianiczanie w Straży Marszu Niepodległości.

Powołany Łódzki Pluton Straży Marszu Niepodległości, zachęcił do uczestnictwa wielu działaczy spoza Łodzi, w tym z Bełchatowa, Rawy Mazowieckiej, Brzezin i Zgierza. Kilku działaczy ONR Pabianice, również wyraziło chęć uczestnictwa w SMN. Dowódca plutonu łódzkiego, mianował na swojego zastępcę działacza ONR Pabianice.

Doświadczenie jakie działacze z województwa łódzkiego zdobyli na wcześniejszych pochodach i manifestacjach w Łodzi (Idzie Antykomuna, marsz Pileckiego, marsz Żołnierzy Wyklętych), w znaczny sposób ułatwiło eliminacje wiele przeszkód na trasie Marszu. Cały pluton dotarł na Agrykolę w pełnym składzie osobowym.

Po Marszu Niepodległości, dowódca plutonu łódzkiego wyróżnił kilku uczestników Straży Marszu Niepodległości, za wykazanie się doświadczeniem podczas pochodu, wśród wyróżnionych sekcyjnych, znalazł się kolejny działacz ONR Pabianice.

Kolejną manifestacja narodowa odbędzie się w Łodzi. 14 grudnia pabianiczanie spotykają się na ogólnopolskim pochodzie „Idzie Antykomuna”

Our website is protected by DMC Firewall!