Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://narodowepabianice.ugu.pl/wp-content/uploads/2013/12/Obraz-033-768x1024.jpg
There was a problem loading image http://narodowepabianice.ugu.pl/wp-content/uploads/2013/12/Obraz-033-768x1024.jpg
There was a problem loading image http://narodowepabianice.ugu.pl/wp-content/uploads/2013/12/Obraz-030-225x300.jpg
There was a problem loading image http://narodowepabianice.ugu.pl/wp-content/uploads/2013/12/Obraz-030-225x300.jpg
There was a problem loading image http://narodowepabianice.ugu.pl/wp-content/uploads/2013/12/Obraz-032-225x300.jpg
There was a problem loading image http://narodowepabianice.ugu.pl/wp-content/uploads/2013/12/Obraz-032-225x300.jpg

 c_400_280_16777215_00_images_250695_209525832520577_68957042_n.jpgDziałacze z Obozu Narodowo-Radykalnego Pabianice, zorganizowali akcje informacyjno-ulotkową na terenie Ksawerowa (pow. pabianicki), Swój do Swego po Swoje.

Powiat Pabianicki, od wielu lat przyciąga do siebie wielu „inwestorów zagranicznych”. Niestety od kilkunastu lat w naszym mieście i powiecie , wielkie zagraniczne sieci handlowe dostają od naszych władz pozwolenia na budowy nowych obiektów. To wszystko spowodowało to, że Pabianice stały się zagłębiem super i hipermarketów różnej maści. Pośród kilkudziesięciu obiektów, mamy tylko jeden Polski supermarket.

 

Szczególnie szybko rozmnaża się portugalska sieć, słynna od promowania reprezentacji PZPNu i od słynnych słów Jarosława Kaczyńskiego. Na każdej dzielnicy i osiedlu w naszym mieście, a także w pobliskich miejscowościach można spotkać na każdym kroku logo uśmiechniętego owada. Tym razem uszczęśliwiony miał zostać Ksawerów.

Ksawerów, to jedna z większych miejscowości naszego powiatu (6 tys. mieszkańców),  która jest również posiadaczem gminy wiejskiej o tej samej nazwie (ok. 7 tys. mieszkańców). Miejscowość ta jest szczególna, od dawna było to miejsce w którym królowały gospodarstwa uprawiające kwiaty (obecnie zostały tylko dwie firmy rodzinne). Przez to że Ksawerów leży na głównej trasie Sieradz – Łódź i sąsiaduje z Pabianicami i Łodzią, w miejscowości powstało kilka atrakcyjnych obiektów które potrafią przyciągnąć ludzi w każdym wieku. Są to szkoły średnie, hale targowe rolnicze, małe przedsiębiorstwa produkcyjne itp.  Od kilkudziesięciu lat, dominowały tu małe rodzinne przedsiębiorstwa (w tym szereg małych rodzinnych sklepów ogólnospożywczych).

Niestety tak jak w całym powiecie, tak i tutaj swojego molocha, musiała postawić jakaś zagraniczna sieć handlowa, nie bacząc na zeszpecenie całego centralnego punktu tej miejscowości. Na przeciwko marketu stoi piękna odrestaurowana zabytkowa Willa dyrektora fabryki Poznańskiego w Łodzi – Rudolfa Hoffmana.

Jednak ważniejsze jak widać są zyski, więc nie dziwi fakt że lokalne władze wyraziły zgodę na budowę marketu, który powoli wykończy małych lokalnych sklepikarzy, którzy od lat prowadzili tutaj swoje działalności.

My Narodowcy sprzeciwiamy się powstawaniu kolejnych marketów w naszym powiecie !!! Mówimy temu STOP !!!

Akcja w Ksawerowie powinna uświadomić mieszkańcom, zagrożenie wynikające z powstawania takich obiektów w lokalnej społeczności. Każdy z nas powinien sobie uświadomić kogo warto wspierać i gdzie pieniądze powinny być inwestowane.

Każdy z nas powinien się domyśleć, że jedynym podatkiem takich marketów, jest podatek budowlany/początkowy. Później już nie muszą płacić władzom, w przeciwieństwie do lokalnych przedsiębiorców, płacących krocie miesięcznych podatków do skarbu państwa. Więc kto tu jest ofiarą systemu ? Jeżeli się nie przebudzimy, to będziemy pchać pieniądze w obce kapitały, nie zasilając i nie inwestując w nasze przedsięwzięcia.

Podczas ostatniej debaty urzędowej z udziałem mieszkańców Pabianic, prof. nadzw. doc hab. Marian Lelonek z WSHiE z Pabianic, przedstawił główne zagrożenie dla rozwoju gospodarczego naszego powiatu – Duża ilość marketów, niszcząca małe przedsiębiorstwa.

PABIANICZANIE PRZEBUDŹCIE SIĘ !!!

Zapraszamy do przejrzenia strony inicjatywy Swój do Swego po Swoje na Facebooku, którą wspiera Ruch Narodowy – https://www.facebook.com/SwojDoSwegoPoSwoje

 

 

Obraz 033    Obraz 030Obraz 032

DMC Firewall is a Joomla Security extension!