c_400_280_16777215_00_images_news_2017-06-20-mural-poswiecony-gen-arkuszynskiemu-pabianice.jpg

Działacze oddziału ONR Pabianice złożyli w piątek do Urzędu Miejskiego w Pabianicach, a także do Pana Prezydenta Grzegorza Mackiewicza pismo z prośbą, o wydanie pozwolenia na stworzenie w Pabianicach muralu poświęconego lokalnemu bohaterowi gen. Aleksandrowi Arkuszyńskiemu. 

Gen. Aleksander Arkuszyński „MAJ” był naszym lokalnym bohaterem, który wykazał się szczególną niezłomnością w walce o niepodległość z dwoma zaborcami, jakimi byli naziści i sowieci. Jego odwaga, zawziętość i miłość do ojczyzny, daje nam przykład pozytywnej postawy jaką cechować powinien się patriota czy narodowiec. My, obywatele Pabianic, jesteśmy winni oddać honory temu wielkiemu człowiekowi. Dlatego w ramach upamiętnienia kolejnej rocznicy odbicia więźniów z urzędu bezpieczeństwa w Pabianicach, przez gen. Aleksandra Arkuszyńskiego w dniu 10 czerwca 1945 r, składamy prośbę do władz miasta o zezwolenie na stworzenie przez nas muralu patriotycznego poświęconego wyżej wymienionej akcji „Bez jednego wystrzału”. Jako miejsce docelowe proponujemy mur przy skwerze, położonego na zbiegu ulic Kościuszki, Skłodowskiej i Narutowicza. Miejsce to byłoby w bliskim sąsiedztwie Miejskiego Domu Kultury, co miało by ukazać powiązanie naszego miasta z kulturą sztuki patriotycznej. Innym miejscem jakie proponujemy, jest mur kamienicy przy ulicy Gdańskiej 6, gdzie w 1945 roku mieściła się siedziba urzędu bezpieczeństwa. Miejsce to zostało wybrane by uświadomić mieszkańców naszego miasta, co wydarzyło się 10 czerwca 1945 roku w tym budynku. Mural stworzony byłby przez miejscowych artystów, wykonujących tego typu projekty, a podmiotem odpowiedzialnym za całokształt projektu byłby Obóz Narodowo-Radykalny Pabianice. Finalny projekt muralu zostanie wyłoniony poprzez miejski konkurs, w którym startować będą mogli mieszkańcy powiatu pabianickiego. Zwracamy się do władz miasta, o pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, dzięki czemu będziemy mogli ruszyć z projektem w najbliższych miesiącach. Osoby które chciałyby się zaangażować w ten projekt proszone są o kontakt z naszym pabianickim Oddziałem ONR. Ku pamięci gen. Aleksandra Arkuszyńskiego. Na zawsze w pamięci!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!