c_400_280_16777215_00_images_2018-11-14.jpg

Tegoroczny Marsz Niepodległości był wyjątkowy ponieważ obchodziliśmy 100-tną rocznicę ważnego dla Polski i Polaków wydarzenia. Próby zdelegalizowania marszu przez Hannę Gronkiewicz-Waltz nie zraziła działaczy oraz sympatyków Brygady Łódzkiej którzy w sile 200 osób zjawili się tego dnia w Warszawie.

O godzinie 9:30 z Łodzi oraz Pabianic w stronę stolicy wyruszyły cztery autokary. Dodatkowo Nasi ludzie podróżowali autokarem z Kutna, busem z Koluszek oraz prywatnymi samochodami z różnych stron całego województwa. Podróż w autokarach rozpoczęła się od modlitwy i przebiegała z spokojnie, aż do samej Warszawy. Na miejscu meldujemy się około godziny 12:00. Marsz Niepodległości rozpoczął się o godzinie 14:00, a godzinę później ruszył z Ronda Romana Dmowskiego. Na jego czele nie zabrakło działaczy Obozu Narodowo-Radykalnego oraz włoskich przyjaciół z Forza Nuova. Nieco dalej z ciekawą oprawą uformowała się Młodzież Wszechpolska – drugi z organizatorów całego wydarzenia. 

11 listopada jak co roku jest dla Brygady Łódzkiej ONR bardzo pracowitym dniem. Czterdzieści osób spośród Nas ochraniało wydarzenie będąc w formacji zwanej Straż Marszu Niepodległości. Kilka osób brało aktywny udział w kweście. Pozostali maszerowali dumnie świętując wraz z innymi odzyskanie przez Polskę niepodległości. Marsz przeszedł bez żadnych problemów na błonia Stadionu Narodowego w niesamowitej atmosferze, która towarzyszy nam za każdym razem. Tym razem jednak morze biało-czerwonych flag było zdecydowanie większe. Na zakończenie głos zabrali organizatorzy – Robert Bąkiewicz, Tomasz Kalinowski, Damian Kita oraz Witold Tumanowicz. Wspólnie odmówiliśmy Modlitwę Narodowych Sił Zbrojnych wraz z kombatantami, a także wysłuchaliśmy męskiego chóru, który wprowadził podniosłą atmosferę dzięki takim pieśniom jak Bogurodzica czy Rota. Lekcję prawdziwej historii zaprezentował nam niezawodny Leszek Żebrowski. Zostaliśmy również duchowo “uzbrojeni“ dzięki błogosławieństwu obecnych z nami Księży. Przemawiali również Kierownik Główny Obozu Narodowo-Radykalnego – kol. Tomasz Dorosz, Prezes Młodzieży Wszechpolskiej – Kol. Ziemowit Przebitkowski oraz poseł Robert Winnicki. Podsumowaniem uroczystości był koncert patriotyczny. Zagrali między innymi – Basti i Klipo, Irydion, 5tka, Sova, Egon, Huzar oraz Royal age. Po zakończeniu części artystycznej uczestnicy wydarzenia zaczęli rozjeżdżać się w strony z których przybyli. Ostatni autokar z naszymi działaczami opuścił błonia Stadionu Narodowego około godziny 22:30. Wszyscy bezpiecznie i bez przeszkód docieramy do domu.

 

Do zobaczenia za rok!

 

 

 

Our website is protected by DMC Firewall!