c_400_280_16777215_00_images_news_SMN7.jpg

 11 listopada jak co roku na Marsz Niepodległości przybył do Warszawy około 40 osobowy Łódzki Pluton Straży Marszu Niepodległości. Znaleźli się w nim działacze z Łodzi, Kutna, Wielunia, Pabianic i Strykowa.

Wśród mężczyzn znalazła się jedna odważna działaczka która ramię w ramię z kolegami trzymała szyk czoła marszu. Tuż po godz. 9.00 zorganizowane wyjazdy SMNowców wyruszyły z kilku miast jednocześnie. W Łodzi przed wyjazdem odmówiona wspólna została modlitwa po której zostaliśmy pobłogosławieni przez księdza Michała Misiaka z Pabianic. Droga do Warszawy przebiegła spokojnie i bez przeszkód, nie licząc jednej krótkiej kontroli policyjnej na trasie.
Pluton Łódzki otrzymał już 3 raz z rzędu to samo zadanie jakim było zabezpieczenie prawej strony czoła marszu.
Była to ciężka i odpowiedzialna praca. Nie obyło się bez drobnych incydentów. Pomimo tego utrzymaliśmy szyk, a SMN Brygady Łódzkiej po raz kolejny pokazała klasę. Zgodnie z wytycznymi doprowadziliśmy Marsz do sceny na błoniach Stadionu Narodowego, gdzie otrzymaliśmy kolejne zadanie - obstawa terenu wokół sceny. Na scenie w tym czasie przemawiały znane postacie - ks. Jacek Międlar, Tomasz Dorosz (zastępca Kierownika Głównego ONR), Andrea Di Cosimo (przedstawiciel włoskiej Lotty Studentescy), László Toroczkai (burmistrz węgierskiego miasteczka Ásotthalom, członek HVIM), Por. Jan Nowicki (żołnierz Armii Krajowej), Adam Andruszkiewicz (prezes Młodzieży Wszechpolskiej) i inni. Po przemówieniach koncert zagrał zespół Irydion, a po nim raper Basti. Tegoroczny Marsz Niepodległości był wielkim sukcesem organizatorskim. Ostrożne wyliczenia frekwencji mówią o ponad 100 tysiącach, jednak wiemy, że było nas o wiele więcej. Nie ma zdjęcia, które obejmowałoby całość, a nagranie całego Marszu trwa godzinę. Jeśli w przyszłym roku zechcesz przeżyć to wydarzenie w szczególny sposób to zgłoś się do SMN!!! Stań na wysokości zadania oraz poczuj się odpowiedzialny za innych! Widzimy się za rok!

Czołem Wielkiej Polsce!

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd