c_400_280_16777215_00_images_news_2016-08-01-marsz-powstania-warszawskiego.jpg

1 sierpnia Brygada Łódzka ONR jak co roku uczestniczyła w obchodach upamiętniających Powstanie Warszawskie, które organizowane są przez Brygadę Mazowiecką ONR. Jest to bardzo ważne wydarzenie dla naszego narodu.

Uczestnicząc w Marszu Powstania Warszawskiego oddajemy cześć i chwałę Bohaterom poległym na ulicach Warszawy. Marsz jak co roku rozpoczął się od Godziny W na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Jest to już tradycja nie do podważenia. Po minucie ciszy marsz ruszył, a wśród tłumu wznoszone były patriotyczne okrzyki ku czci Bohaterskich Powstańców. Uczestnicy zostali w tym roku zaskoczeni przez organizatorów, a mianowicie poprzez zmianę konwencji marszu. Organizatorzy chcieli przez to wspomnieć o tragicznym losie jaki spotkał walczących Rodaków. Nastąpił apel do uczestników aby przez resztę trasy, marsz był marszem milczenia. Pochód poprzedził swego rodzaju kondukt żałobny, zaś przybyłym na marsz rozdane zostały czarne flagi i opaski na ramię. Aż do Placu Krasińskich, finałowego miejsca wydarzenia, panowała przeszywająca cisza, przerywana odtwarzanym z głosików „Marszem Żałobnym” Fryderyka Szopena.

W hołdzie Bohaterom, przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego zostały odśpiewane cztery zwrotki hymnu narodowego. Niezwykle przejmującą i pouczającą przemowę, wygłosił nasz Kolega z Brygady Mazowieckiej. Bardzo dobitnie podkreślił konieczność wyciągania lekcji z męstwa naszych Przodków. Modlitwa w intencji Bohaterów, a następnie minuta ciszy, czarno-szare race i „Śpij kolego” odegrane na trąbce zakończyło wydarzenie. Wszyscy z powagą i w zadumie rozeszli się do swoich domów…

Our website is protected by DMC Firewall!