c_400_280_16777215_00_images_news_2015-12-23-turniej-o-puchar-sw-mikolaja.jpg

20 grudnia na hali sportowej przy ulicy Orlej w Pabianicach odbył się II Charytatywny Turniej o Puchar św. Mikołaja. Celem przeprowadzonej z tej okazji zbiórki było wspomożenie najmłodszych mieszkańców Domu Samotnej Matki w Łodzi.

 

Zbiórka zaczęła się jeszcze przed rozpoczęciem turnieju. Pierwsze podarunki otrzymaliśmy od Maciej Łuczak (polityk) i Rafał Madaj, a także od Klub Gazety Polskiej Pabianice - serdecznie dziękujemy!

W końcu wybiła godzina rozpoczęcia turnieju, a na salę zaczęli przybywać reprezentanci grających drużyn, których było tak wiele, że rozgrywki trzeba było podzielić na dwa etapy. Wpisowym na turniej nie były pieniądze, a gotowa paczka przeznaczona właśnie dla maluchów z DSM o określonej kwocie. Zawodnicy okazali się jednak bardziej hojni niż przypuszczaliśmy i wszyscy przekroczyli znacznie ustalony przez nas dolny limit. Dzięki im święta w zaprzyjaźnionej z nami placówce z pewnością będą pełne radości! 

Następnie odbyło się losowanie drużyn. Dziewiętnaście zgłoszonych drużyn zostało podzielonych na cztery grupy.

Grupa A: Zwoleya Ina Dyńkę, FC Bravehearts, Orzeł Kazimierz, FC Energia i Młodzi dla Młodych.

Grupa B: Zieloni, Janmor, Dobrzynka Pabianice, Dobroń Warriors, Hilton FC.

Grupa C: Fioletowi, Szybcy i Wściekli, Ocenzurowane Gobliny, Korwin Pabianice, WNK.

Grupa D: Viktorusy, Galactic Football, ONR Brygada Łódzka, Beton Warriors. 

Z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały dwie najlepsze drużyny, które rywalizowały między sobą w ćwierćfinałach. Ta część pokazała, że poziom jest wyrównany, a bojowy zapał zawodników naprawdę duży. Na cztery rozegrane spotkania aż dwa rozstrzygnęły się dopiero w rzutach karnych. W ten sposób Fioletowi zwyciężyli z Galactic Football, a Zieloni wyeliminowali FC Bravehearts. Pozostałe ćwierćfinały to zwycięstwo Zwoleya Ina Dyńkę nad Janmorem, ta także Szybkich i Wściekłych w meczu przeciwko Viktorusom.

Półfinały przyniosły kolejne emocje. Dobrą passę kontynuowali reprezentanci drużyny Zwoleya Ina Dyńkę, którzy rozprawili się z FC Bravehearts. Swoją szansę wykorzystali też Szybcy i Wściekli, którzy po raz kolejny awansowali dzięki rzutom karnym, tym razem przeciwko Fioletowym. 

Przyszedł czas na grę o podium. Mecz o trzecie miejsce to zwycięstwo Fioletowych nad FC Bravehearts, a najważniejszy mecz przyniósł zwycięstwo Szybkich i Wściekłych nad drużyną Zwoleya Ina Dyńkę.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a nagrodę specjalną dla króla strzelców turnieju otrzymał Przemysław Miszczak, który grał w drużynie Fioletowych. Wyjątkowy puchar, ufundowany przez Pana Dyrektora Grzegorza Hanke, otrzymał najmłodszy z uczestników turnieju - mały Wiktor, który był dzielnym i najwierniejszym kibicem całych rozgrywek. 

Z tego miejsca musimy przekazać najgłębsze wyrazy wdzięczności i serdecznie podziękowania dla Pana Dyrektora Hanke, bez którego pomocy nasz turniej nie doszedłby do skutku!

Po zakończeniu rozgrywek organizatorzy udali się do Domu Samotnej Matki, aby przekazać zebrane dary. Zarówno siostry, jak i mieszkańcy Domu byli zachwyceni efektami, które przeszły oczekiwania chyba wszystkich. To wszystko dzięki Wam! Dziękujemy bardzo w imieniu organizatorów, jak i DSMu za okazanie wielkiego serca zarówno uczestnikom turnieju, jak i tym, którzy po prostu postanowili wesprzeć naszą zbiórkę.

Całość turnieju przebiegała w przyjaznej, iście świątecznej atmosferze. Czuć było ducha sportowej rywalizacji, jednak wszyscy okazali się wierni zasadzie Fair Play. Druga edycja naszego turnieju zakończyła się wielkim sukcesem, Pabianice to miasto naprawdę wielkich możliwości i wielkiego serca, dlatego też zapewniamy, że nie pozwolimy się temu potencjałowi marnować i już niebawem zorganizujemy kolejny charytatywny turniej, na który już teraz zapraszamy. Oczekujcie informacji! 

Na zakończenie chcielibyśmy życzyć wszystkim uczestnikom turnieju, a także osobom, które przyczyniły się do jego sukcesu w jakikolwiek sposób wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszelkiej pomyślności w nadchodzącym roku. Do zobaczenia na edycji numer III! Emotikon smile

Więcej zdjęć, a także pełna tabela wyników rozgrywek już niebawem na stronie.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd