c_400_280_16777215_00_images_news_2016-02-03-onr-pabianice-wyklad-o-wykletych.jpg

Chociaż do Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pozostał jeszcze miesiąc, to wydarzenia związane z tą tematyką już się rozpoczęły! 1 lutego działacze Obozu Narodowo - Radykalnego wspierani przez koleżanki i kolegów z Zelowa i Kazimierza wzięli udział w wykładzie dotyczącym Żołnierzy Wyklętych, który przygotowany został przez stowarzyszenie Studenci Dla Rzeczypospolitej.

Wydarzenie to mogło odbyć się dzięki gościnie parafii Miłosierdzia Bożego w Pabianicach, której z tego miejsca serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Prelegent był doskonale przygotowany do swojej roli. Przybliżył sytuację geopolityczną, w której znajdowała się Polska w okresie międzywojnia, co bezpośrednio wpłynęło na wybuch II Wojny Światowej i jej przebieg, więc także na konieczność powstania partyzantki antykomunistycznej, w której skład wchodzili bohaterowie znani dzisiaj jako Żołnierze Wyklęci, bądź też Żołnierze Niezłomni. 

Następnie prowadzący spotkanie przeszedł do sedna historii. Zgromadzeni dowiedzieli się kim tak naprawdę byli Żołnierze Wyklęci, jakie przyświecały im wartości i jaki był cel ich heroicznej walki. Zostały przedstawione sylwetki najbardziej znanych, jak na przykład Witolda Pileckiego, Warszyca, Inki, Pługa, Lalka i innych. Był również czas na krótką dyskusję i wymianę poglądów.

Raz jeszcze dziękujemy z całego serca Studentom Dla Rzeczypospolitej i parafii Miłosierdzia Bożego. Niezmiernie cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym pouczającym spotkaniu. Wyrażamy również nadzieję, że jest to dopiero początek edukowania mieszkańców naszego miasta na nieznane szerszemu gronu tematy historyczne, do którego to z największą przyjemnością dołączymy. Zachęcamy wszystkich pabianiczan, abyście śledzili co dzieje się w mieście i licznie brali udział w podobnych wydarzeniach, bo naprawdę warto, gdyż, jak wiadomo, "człowiek uczy się przez całe życie". Musimy znać swoją historię, do zobaczenia zatem na kolejnych wykładach. Czołem Wielkiej Polsce!

Our website is protected by DMC Firewall!