c_400_280_16777215_00_images_news_2016-02-24-pabianice-zolnierze-wykleci.png

W najbliższą niedzielę (28.02) zapraszamy wszystkich mieszkańców Pabianic, Łodzi oraz regionu na obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. 

 

 

Plan wydarzeń: 

Godzina 16:00 - Cmentarz Komunalny w Pabianicach, kwatera Konspiracyjnego Przysposobienia Wojskowego (obok kaplicy). Tam złożone zostaną kwiaty i znicze, odmówiona modlitwa i Apel Poległych, odbędą się też krótkie przemówienia 

Godzina 18:00 - Parafia św. Mateusza w Pabianicach, gdzie zorganizowana zostanie Msza Święta za Ojczyznę, po której to bezpośrednio odbędzie się interesujący wykład historyczny na temat Żołnierzy Wyklętych. 

Po wykładzie zachęcamy wszystkich do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Od 1 marca 2011 roku w Polsce oficjalnie oddaje się hołd tym, którzy mieli zostać wymazani z pamięci historycznej naszej Ojczyzny i Narodu. Żołnierze Wyklęci, zwani również niemniej słusznie Żołnierzami Niezłomnymi, to najwięksi bohaterowie II Wojny Światowej. Nie złożyli broni i nie poddali się sowieckiej okupacji. 1 marca każdego roku to teraz ich dzień - tych, którzy zapłacili cenę życia za niepodległość Polski lecz również tych, którzy o tę wolność walczyli z równie wielką pasją, a udało im się przeżyć. Data ta została wybrana nieprzypadkowo, 1 marca jest bowiem rocznicą zamordowania przez komunistycznych katów siedmiu członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, w tym legendarnego Łukasza Cieplińskiego "Pługa". Wspominać jednak będziemy wszystkich, którzy swoją bezkompromisową postawą na to zasłużyli.

Z góry gorąco dziękujemy za przybycie.

Czołem Wielkiej Polsce!

 

c_400_280_16777215_00_images_news_2016-02-24-pabianice-zolnierze-wykleci.png

DMC Firewall is a Joomla Security extension!