c_400_280_16777215_00_images_news_2016-05-22-interwencje-pabianice.jpg

Interwencja pabianickich funkcjonariuszy policji podczas wspomnianego ślubu byłą jedną z wielu szykan wymierzonych w pabianickich działaczy i sympatyków ONR.

Dodać należy, żę w czasie naszej czteroletniej działalności na terenie powiatu pabianickiego żaden z członków w ramach swojej działalności nie dostał choćby upomnienia. Jesteśmy legalną i zarejestrowaną organizacją działającą w granicach polskiego prawa.

Poniżej przedstawiamy inne przykłady nieuzasadnionych interwencji policji:

1. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca 2015.
- legitymowanie przed cmentarzem wyłącznie członków ONR, w obecności przedstawicieli władz miasta i powiatu oraz kombatantów a także mieszkańców uczestniczących w tym patriotycznym wydarzeniu.
- ostentacyjna obecność nieumundurowanych funkcjonariuszy podczas uroczystości
- interwencja nieumundurowanych funkcjonariuszy przed kościołem św. Mateusza przed Mszą Świętą za Ojczyznę i wykładem historycznym, skrupulatne zbieranie patriotycznych ulotek dotyczących Żołnierzy Wyklętych. Policjanci obecni byli od początku do końca uroczystości, śledzili także jej uczestników w drodze z cmentarza do kościoła.
2. Protest przeciwko przejazdowi niemieckich komunistów wykorzystujących zabronione prawem w Polsce symbole totalitarne, propagujące ustrój komunistyczny, maj 2015.
Chcący wyrazić swój sprzeciw narodowcy, nie posiadający ze sobą żadnych transparentów, ani tym bardziej przedmiotów niebezpiecznych, zostali zatrzymani na parkingu Portu Łódź i przeszukani pod kątem posiadania kradzionych telefonów komórkowych. Przedmiotów kradzionych przy działaczach oczywiście nie znaleziono.
3. Turniej Charytatywny o Puchar gen. Aleksandra Arkuszyńskiego „Maja”, czerwiec 2015.
Funkcjonariusze policji odwiedzili dyrektora szkoły, na terenie której odbywał się turniej, co można uznać za próbę zniechęcenia wobec wyrażenia przez niego zgody na jego organizację. Dodatkowo nieumundurowani funkcjonariusze policji z Wydziału Kryminalnego KPP w Pabianicach obecni byli przez cały czas imprezy sportowej. Organizatorzy zostali wezwani na komendę przed datą turnieju.
4. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 28 lutego 2016.
Ostentacyjna obecność nieumundurowanych funkcjonariuszy policji podczas uroczystości na cmentarzu komunalnym.
5. Msza święta w intencji ks. Jacka Międlara, kwiecień 2016.
Obecność radiowozów policyjnych na parkingu przy kościele św. Mateusza.

Są to tylko niektóre z przykładów nękania i szykanowania pabianickich działaczy i sympatyków ONR przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Nie wymieniamy działań skierowanych indywidualnie wobec pojedynczych działaczy.

Our website is protected by DMC Firewall!