c_400_280_16777215_00_images_news_2015-09-04-flagi-piotrkow.jpg

Dwa lata temu na dniach miasta, we wszystkich centralnych miejscach, na słupach i urzędach naszego miasta - zostały rozwieszone flagi. Nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że nie było ani jednej flagi Polski! Wisiały tylko unijne powrozy oraz herb miasta.

Zbulwersowani tym faktem, jako piotrkowski odział ONR - po serii innych działań, wystosowaliśmy list otwarty do władz miasta - co w swoim czasie miało bardzo mocny odzew w lokalnych mediach. Dla przypomnienia - skierowany w tym czasie list do Prezydenta Miasta. "26 czerwca, w przededniu święta naszego miasta, Pańskie służby (czy też wynajęta za pieniądze podatników firma zewnętrzna) dokonały skrajnego nadużycia. Piotrków Trybunalski został udekorowany flagami Unii Europejskiej i miejskimi. Zdziwienie i oburzenie budzi fakt, że wśród flag zabrakło najważniejszej – flagi Rzeczpospolitej Polskiej, na której terytorium się znajdujemy. Jako mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, ale przede wszystkim jako Polacy, chcielibyśmy dowiedzieć się, co skłoniło Pana do podjęcia takiej decyzji. Zgodnie ze wszystkimi aktami normatywnymi, zarówno polską Konstytucją z 1997 r., jak i odpowiednimi ustawami, flaga Rzeczpospolitej Polskiej ma pierwszeństwo przed flagami innych państw, a tym bardziej instytucji. Brak polskich barw przy jednoczesnym użyciu flagi Unii Europejskiej może wywołać niejakie zmieszanie wśród opinii publicznej. Czyżby Piotrków Trybunalski wystąpił z Rzeczpospolitej Polskiej i uzyskał status „wolnego miasta” UE? - można przeczytać w oficjalnym liście do prezydenta miasta, podpisanym przez Stowarzyszenie Obóz Narodowo-Radykalny oddział w Piotrkowie Trybunalskim - Narodowy Piotrków." Już w zeszłym roku, dało się zaobserwować zmianę w postaci pojawienia się flag Polski w każdym miejscu, w którym zabrakło ich w roku poprzedzającym. Nadal jednak można było zaobserwować unijne gwiazdki. Dziś z radością informujemy, że w tym roku, Piotrków został udekorowany tylko we flagi polskie i miejskie. Śmiało możemy obecną sytuację uznać za nasze małe zwycięstwo. Akcja "Flagi" - zbiera do dziś zasłużone i cieszące plony - nie tylko pod postacią dekoracji miasta. Po wstępnych rozmowach z władzami - już wkrótce w miejscowych szkołach będzie miała miejsce seria historycznych wykładów i spotkań

CWP!

Our website is protected by DMC Firewall!